Tumšās patiesības par uzņēmējdarbību: ko darīt, kad mīlestība ir pazudusi | Liene Uresina
9039
post-template-default,single,single-post,postid-9039,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341

Tumšās patiesības par uzņēmējdarbību: ko darīt, kad mīlestība ir pazudusi

Tātad Tu esi nolēmis kļūt par uzņēmēju? Sanāksmes, darījumi, partnerības, pārdošana… jā, šķiet valdzinoši. Bet varbūt Tu sāki, lai uzturētu ģimeni un būtu pašpietiekams?

Lai nu kā, ja Tu lasi šo, ļoti iespējams, ka jau dzīvo savu uzņēmēja “sapni”. Tomēr dažiem tas ātri vien var pārvērsties par murgu. 

Bet nenobīsties. Šis raksts ir veidots lai pievērstu uzmanību mūsdienu uzņēmēja grūtībām, par kurām, šķiet, neviens nerunā. Un, kas ir vēl svarīgāk, tajā ir sniegti padomi, kā atrast gaismu, atbrīvoties no stagnācijas, sasniegt savus mērķus un gūt labumus no tā, ka esi priekšnieks pats sev.

Tu esi iestrēdzis vāveres ritenī.

Paliec tajā pārāk ilgi un skaties, kā Tava dzīve tiek izsista no līdzsvara. Tu esi tik ļoti sakoncentrējies uz dažādu procesu optimizēšanu un ieņēmumu gūšanu, ka nevari atcerēties, kāpēc vispār to sāki.

Citiem vārdiem sakot, ir pazudusi mīlestība. Tāpat arī Tavs “kāpēc”, kas savulaik kalpoja par dzinējspēku, ir pagaisis. Taču labā ziņa ir tā, ka nav par vēlu to atgūt!

Ar Tevi vien nepietiek.

Uzklausi mani! Tu noteikti esi gana labs un “pietiekams” daudzās dzīves jomās, taču, ja runa iet par biznesa paplašināšanu, Tev ir jāsauc talkā vesela kavalērija! Es nerunāju tikai par komandas izveidošanu. Es runāju par stāvēšanu uz milžu pleciem.

Ja Tu negūsti iedvesmu no visu laiku pasaules labākajiem uzņēmējiem, tad kā Tu plāno kļūt par vienu no tiem? Lai vai ko Tu mēģinātu sasniegt, ir kāds, kurš to jau ir mēģinājis, pat paveicis, un atstājis mācības, kuras vari izmantot, lai izveidotu savu panākumu stratēģiju. Tev nav jāizgudro velosipēds no jauna! Stāvot uz šo milžu pleciem, Tu vari redzēt tālāk un sasniegt vairāk. No kā Tu smelsies iedvesmu un zināšanas?

Tevi ir pārņēmis trūkuma mindsets.

Trūkuma domāšanas klasiskais simptoms ir vēlme kontrolēt Tava uzņēmuma darbību katru minūti. Rezultāts ir neizbēgama vilšanās, izmisums un, protams, trūkums. Peļņas trūkums, prieka trūkums, brīvības un degsmes trūkums… 

Lai iegūtu patiesu pārpilnības mindsetu biznesā – tādu, kas nesīs Tev peļņu un attīstību Tavam uzņēmumam – Tev jāalaiž kontroles groži nedaudz vaļīgāk. Ir vairāki biznesa procesi, kam vajadzīga nepārtraukta uzmanība un ieguldījums, taču, ja Tu tici, ka vari to paveikt viens, Tu riskē ar izdegšanu.

Tu esi izveidojis sev labi apmaksātu darbu, nevis biznesu.

Kad es 13 gadus atpakaļ sāku veidot savu pirmo uzņēmumu, es biju pārpildīta ar cerībām uz brīvību, bagātību un atzinību. Tomēr es atklāju, ka nemitīgi “dzēšu ugunsgrēkus” un dienu no dienas risinu vienu problēmu pēc otras. Tas noveda mani pie izdegšanas, man vairs nebija spēka plānot un paplašināt savu biznesu. Ja arī Tu esi iekritis šajā slazdā, Tev pēc iespējas ātrāk ir jāatrod īstos cilvēkus, kas tiktu galā ar šiem (jā, varbūt šķietami nenozīmīgajiem) darbiem.

Citiem vārdiem sakot, Tev ir vajadzīga palīdzība, lai varētu likt lietā savu iekšējo ģenialitāti. Atceries, ka Tu esi sava biznesa virzītājspēks, uzņēmuma prāts un līderis, Tev ir nepieciešamās idejas, vīzija un radošums. Kāpēc tērēt enerģiju ikdienišķiem uzdevumiem, ko tikpat labi (un varbūt pat vēl labāk) var veikt kāds kvalificētāks darbinieks, nevis Tu?

Jā, sākumā uzņemties vairākas lomas savā uzņemumā ir pilnīgi normāli. Taču, galu galā, tas var novest pie izdegšanas un izsūkt visas Tavas radošuma paliekas, atstājot vien stresu un nemitīgas problēmas. Tev jāiemācās deleģēt šie darbi citiem, lai Tu varētu beigt strādāt SAVĀ biznesā un sākt strādāt PIE sava biznesa, un visu savu enerģiju novirzītu patīkamākos darbos. Tas ir vienīgais veids, kā saglabāt savu kaislību un vīziju – galvenos iemeslus, kāpēc Tu vispār sāki šo uzņēmējdarbības ceļu.

Uzticies procesam

Ir viegli sākt šaubīties, kad sāc veidot komandu un risināt iepriekšminētās problēmas. Iespējams, Tu esi apdedzinājies jau iepriekš, noalgojot nekompetentus darbiniekus vai pārciešot neveiksmīgas partnerības. Vienmēr ir riskanti uzticēties jauniem darbiniekiem un partneriem, taču, lai Tu un Tavs bizness spētu augt, Tev ir jāsāk noticēt citu prasmēm, zināšanām, un nodomiem. Kad Tu sāksi ticēt un uzdrošināties, Tu sāksi piesaistīt arvien vairāk cilvēkus, darbiniekus un partnerus, kuri spēs sniegt vērtīgu pienesumu Tavā uzņēmumā.

Pārveidojot savu domāšanas veidu, Tu spēsi šajā procesā iemīlēties no jauna un nobaudīt arī gardos augļus, ko nes uzņēmējdarbība.

No Comments

Post A Comment