Pārvari Analīzes Paralīzi | Liene Uresina
11611
post-template-default,single,single-post,postid-11611,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,tribe-no-js,tec-no-tickets-on-recurring,tec-no-rsvp-on-recurring,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341,tribe-theme-bridge

Pārvari Analīzes Paralīzi

Nepārdomā tik ļoti: izmanto šos 4 padomus, lai izkļūtu no analīzes paralīzes. 

Kā uzņēmējam, iespējams, reizēm Tev ir grūtības pieņemt steidzamus un svarīgus lēmumus, jo savā prātā Tu iztēlojies, kā visam būtu jānotiek, taču šis perfekcionisms kavē Tava biznesa attīstību. Analizēt situāciju pirms lēmuma pieņemšanas nav slikti, taču reizēm mēs nevaram paredzēt nākamo “pareizo” soli. To sauc par analīzes paralīzi, kas ietekmē Tavu spēju paspēt paveikt iesākto līdz termiņa beigām, un reizēm liek Tev palaist garām kādu izdevīgu biznesa iespēju, kas var radīt zaudējumus, vai pat novest pie nesasniegtiem mērķiem. Tāpēc ir svarīgi saprast, kā pārvarēt šo situāciju. 

Ko darīt, lai pārvarētu analīzes paralīzi?

1. Strādā ar termiņiem

Tev, kā uzņēmējam, ir ļoti svarīgi stingri ievērot noteiktos termiņus. Tas palīdzēs Tavam biznesam progresēt. Termiņiem būtu jābūt reālistiskiem un Tev nevajadzētu pārlieku piespiest sevi, citādāk Tu būsi pārstrādājies un izdedzis. Tā vietā Tev jāpārliecinās, ka esi atvēlējis pietiekami daudz laika kā uzdevumam, tā arī tā analizēšanai, lai laicīgi spētu nonākt pie loģiskiem secinājumiem, kas ietekmēs Tavu turpmāko lēmumu. Nākamreiz, kad jūti, ka Tev ir grūtības pieņemt kādu lēmumu, uzliec tam termiņu un fokusējies uz to, lai iekļautos laikā.

2. Pievērs uzmanību savai iekšējai balsij

Lai Tavs bizness progresētu, Tev nereti ir jāieklausās savos instinktos. Ja Tu jūti, ka kaut kas varētu Tavu biznesi negatīvi ietekmēt, atstāj to pagātnē. Trenē savu prātu fokusēties uz pozitīviem rezultātiem. Analīzes paralīzes dēļ reizēm var šķist, ka Tu nevirzies uz priekšu, jo nedari visu tā, kā biji ieplānojis. Izaicini sevi pieņemt lēmumus, balstoties vairāk uz iekšējo sajūtu un mazāk uz to, ko biznesa partneri grib vai klienti sagaida.

3. Pieskati savu ziņkārību

Iespējams, Tu neprogresē, jo pievērs pārāk daudz uzmanības katrai detaļai, kas saistītas ar Tavu lēmumu. Taču vairums šo lietu pašlaik, visticamāk, nav svarīgas, tāpēc koncentrēšanās uz tām nenesīs vēlamos rezultātus. Uzmani savu ziņkāri un koncentrējies uz to, kas ir svarīgs tieši tagad. Tas ir labākais veids, kā gūt progresu.

4. Domā tikai par soli, ko sper tieši tagad

Lai virzītos uz priekšu, Tev nāksies sadalīt savu lielo mērķi vairākās mazās, sasniedzamās daļās. Tas nozīmē, ka Tev būs soli pa solim izstrādāta pieeja. Kad viens solis ir veiksmīgi paveikts, ir laiks uzsākt darbu pie nākamā. Šī ir laba pieeja, jo Tavs fokuss pārvirzās no mērķa milzīgu kāpņu galā uz nākamo pakāpienu.


Pozitīva domāšana ir svarīga kā dzīvē, tā arī biznesā, tāpēc atbrīvojies no negatīviem traucēkļiem, kas kavē Tavu progresu un apgrūtina lēmuma pieņemšanas procesu. Analīzes paralīze ir uzņēmēja ienaidnieks.

1Comment
  • Lelde Fraktniece
    Posted at 09:00h, 22 March Reply

    Labdien! Paldies par padomu, tieši laikā! Jā, tas tiešām tā ir arī ar mani, kad domas aizņem pārāk ilgu laiku
    un vienmēr šķiet, kad nav gana labi, lai to prezentētu.

Post A Comment