Ko Tu domā par naudu? | Liene Uresina
19448
post-template-default,single,single-post,postid-19448,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,tribe-no-js,tec-no-tickets-on-recurring,tec-no-rsvp-on-recurring,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341,tribe-theme-bridge

Ko Tu domā par naudu?

Nauda ir visa ļaunuma sakne, bet es gribētu, lai man ir vairāk naudas, taču man kauns to pateikt skaļi. Savukārt cilvēki, kas to nebaidās pateikt skaļi, ir mantkārīgi. Tiklīdz manā kontā ienāk nauda, es gandrīz vai raudu aiz laimes. Bet man riebjas ar to naudu noņemties. Es tik smagi strādāju, lai nopelnītu vairāk, taču nekad nav gana. Ja kāds saņem naudu mantojumā, viņš ir nepateicīgs sliņķis, bet es gribētu laimēt loterijā un kļūt par miljonāri...

Tik pretrunīgas mēdz būt mūsu attiecības ar naudu. Ko gan tur brīnīties, ka nespējam nopelnīt tik, cik vēlamies?! Drīzāk jābrīnās, kāpēc vispār ceram, ka varam kaut ko nopelnīt.

Vairumam cilvēku, tiklīdz kāds piemin naudu, automātiski raisās negatīvās reakcijas. Taču nauda nav nedz laba, nedz slikta. Nauda ir tikai nauda. Tā ir enerģija, kas iespiesta papīra matērijā un kam tiek piedēvētas dažādas nozīmes, no kurām lielākā daļa mums nākušas pūrā no bērnības:

 • naudu pelnīt ir grūti;
 • naudas pelnīšana ir pārāk riskanta;
 • man nekad nebūs pietiekami daudz naudas;
 • es neprotu pietiekami labi rīkoties ar naudu;
 • bagātie ir slikti cilvēki;
 • es cilvēkiem nepatikšu, ja man būs nauda;
 • nauda maina cilvēkus;
 • ja man būs daudz naudas, cilvēki mani izmantos tās dēļ;
 • naudas pelnīšana sarežģīs manu dzīvi (vairāk naudas,vairāk problēmu);
 • dzīve ir netaisnīga, tāpēc es nemaz nemēģināšu;
 • es nekad nespēšu izkļūt no parādiem;
 • man nevajag vairāk naudas;
 • nezinu, ko iesākšu, ja man būs vairāk naudas;

Šie un citi aizspriedumi, kas mums ir ieaudzināti, mūs sabotē visu dzīvi.

Mēs visi esam šajā pasaulē, lai dzīvotu piepildītu un laimīgu dzīvi, daloties ar saviem talantiem un atstājot savus nospiedumus vēstures lapās. No garīgās pasaules puses mēs visi esam vienlīdz vērtīgi, vai piekrīti? Tomēr materiālajā pasaulē mūsu vērtība atšķiras. Kāpēc? Jo kāds pasaulei dod lielāku ieguldījumu nekā cits. 

Ko es domāju ar ieguldījumu? To, kādu problēmu Tu atrisini cilvēku dzīvēs, kā sevi pasniedz, kāda ir Tava attieksme pret darbu un klientiem. Ja Tu nepelni pietiekami, palūko, kā vari pilnveidot savas profesionālās prasmes. Kā saka biznesa treneris Džims Rons: “Strādā vairāk uz sevi, nevis uz savu biznesu!” Tikai tad, kad pilnveidojam savas prasmes, rīcības un kļūstam par vēl labākām līderiem, darba tirgū sākam kļūt konkurētspējīgāki, mūs sāk novērtēt, mēs piekrītam vien tādiem piedāvājumiem, kas mums patīk. Pilnveidojot sevi, mēs spējam dot lielāku vērtību un ieguldījumu apkārtējiem cilvēkiem.

Es pati pirms pieciem gadiem sāku ieraudzīt šīs kļūdas sevī un ķēros ar tām strādāt. Pirmais, ko izdarīju: veicu sava prāta inventarizāciju. Šis patiešām ir rakstīšanas vērts uzdevums, un es Tev apsolu – tas ir labākais veids, kā atrast savus limitējošos priekšstatus par naudu.

Velti brīdi, lai pierakstītu turpinājumu šiem teikumiem!

Manas lielākās bailes par naudu ir...

Mans tēvs par naudu domāja...

Mana mamma par naudu domāja... 

Manā ģimenē nauda izraisīja... 

Nauda ir...

Ja man būtu nauda, tad...

Lai man būtu vairāk naudas, man...

Kad man ir nauda, es parasti...

Ja es varētu atļauties visu, ko gribu, es... 

Cilvēki ar naudu ir...

Man būtu vairāk naudas, ja…

Šis uzdevums atklās Tev ne tikai to, ko Tu patiesībā domā par naudu, bet arī to, ko Tu patiesībā vēlies!

Atceries - Visumā visa ir gana! Lai izdodas!

*Rakstā izmantota nodaļa no Lienes Uresinas grāmatas “Ar Tevi viss ir kārtībā”. Vairāk par grāmatu uzzini šeit.

4 Comments
 • Iveta
  Posted at 09:07h, 09 March Reply

  Sveiki!
  Pēc ilgiem laikiem, es esmu priekš sevis izdarījusi lielu soli, lai sāktu investēt sevī. Man tas nesanāk viegli, tomēr priecājos, ka Tu, Liene, esi tik neatlaidīga, ka izvedās mani ar saviem e-pastiem likt sakustēties.
  Es ceru, ka man izdosies sevi sākt iepazīt un sākt ar sevi strādāt..
  Paldies Liene!
  Mums izdosies!

  • Liene Uresina
   Posted at 15:52h, 12 March Reply

   Iveta, paldies, ka dalies!
   Neapšaubāmi – vissvarīgākā investīcija ir investīcija sevī -, un man prieks, ka esi sākusi sev noticēt! Es nešaubos – Tev izdosies!
   Lai top!

 • Ineta Rozenštrauha
  Posted at 09:45h, 09 March Reply

  Sveika, Liene,
  Ļoti priecājos, ka varu atstāt komentāru!
  Pateicos par superīgo rakstu – es to saprotu un mēģinu arī strādāt ar šiem uzskatiem un izteikumiem sevī. Taču viena lieta ir – ar prātu saprast to, kas ir vērsts uz pozitīvo un prieka pilno, bet otra – atbrīvoties no visa tā, kas traucē labklājības plūsmai.
  Esmu Tavā 12 soļu programmā un jau tikusi līdz 4. nodarbībai, taču vēl diemžēl nejūtu, ka atbrīvojos no ierobežojumiem… Strādāju gan ar uzskatiem, gan rituāliem jau sen – un rituāli un vingrošana man bija izstrādājušies jau pirms sāku sadarbību ar Tevi, taču vēl jūtu, ka kautkas traucē manai naudas plūsmai. Tāpēc domāju, ka vai nu es kautko daru neefektīvi, vai arī ir vēl kautkas, kas neļauj pilnībā saņemt pretī atgriezenisko saiti no mana atvērtā veikala, ko ļoti ļoti vēlos!
  Tāpēc ceru rast atbildes šajā un citās praksēs, ko Tu dod mums – pateicos Tev par šo brīnišķīgo iespēju! Lai Tev viss turpmāk veicas un enerģija rodas no pozitīvām domām vien!
  Ar sveicieniem
  Ineta

  • Liene Uresina
   Posted at 15:51h, 12 March Reply

   Sveika, Ineta!

   Paldies, ka dalies ar savām domām!

   Man ir liels prieks, ka esi ar mums 12 soļos! Es ceru, ka neapstāsies, jo labākās lekcijas (jo īpaši lekcijas par naudas domāšanu) vēl tikai priekšā!

   Protams, pašizaugsme aizņem laiku un katram šis ceļš ir citādāks, tomēr es zinu un ticu, ka arī Tev izdosies nonākt tur, kur Tu vēlies!

   Starpcitu, ja vēlies uzzināt vairāk par naudas piesaistes blokiem un priekšstatiem, aicinu Tevi pievienoties uz bezmaksas LIVE meistarklasi “5 iemesli, kāpēc Tu nedzīvo pārticībā” 14, martā plkst. 19:00! Manuprāt, šī meistarklase Tev būs noderīga! Pieteikties vari šeit: https://lieneuresina.com/5-iemesli-kapec-tu-nedzivo-particiba

   Lai izdodas!

   Liene

Post A Comment