Kā kļūt par sava uzņēmuma īpašnieku, nevis darbinieku | Liene Uresina
9237
post-template-default,single,single-post,postid-9237,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341

Kā kļūt par sava uzņēmuma īpašnieku, nevis darbinieku

Tu uzsāki savu biznesu, lai iegūtu brīvību, vairāk laika varētu atvēlēt ģimenei un beidzot būtu noteicējs savā dzīvē. Iespējams, Tu jau esi izveidojis veiksmīgu biznesu, bet katru reizi, kad parādās kāda problēma, Tu sāc zaudēt kontroli.

Neviens, kļūstot par uzņēmēju, nevēlas izgāzties, taču daudziem tas tomēr neizdodas. Kāpēc?

Pajautā sev: “Kā mans bizness izskatītos, ja es no tā atkāptos uz 3 mēnešiem?” Iespējams, to ir grūti iztēloties, jo diez vai Tu vispār varēsi “atslēgties” no sava biznesa.

Ja Tu nevari paņemt brīvdienu, neietekmējot biznesa darbību, tad Tu esi darbinieks pats savā uzņēmumā! Tas nozīmē, ka šis bizness balstās uz Tevi. Tas nozīmē, ka strādāt 10 stundas dienā, konstanti darīt pēc iespējas vairāk un nepārtraukti ignorēt nogurumu kļuvis par normu. Ikreiz, kad uzstādi augstākus mērķus, Tu jau zini, ka nāksies strādāk vēl vairāk. Tomēr, lai paceltu savu biznesu jaunā līmenī, ar vēl “smagāku strādāšanu” vairs nebūs līdzēts.

Ja esi uzņēmuma īpašnieks, Tavs bizness ir atkarīgs no Tavas komandas, proti, tas neaprobežojas tikai ar to, ko var sasniegt viens cilvēks. Uzņēmumu īpašnieki koncentrējas uz savu komandu, veidojot stratēģijas, kas der visiem, un viņu prombūtne neietekmē uzņēmuma darbību, jo tas balstās uz vairāk nekā vienu ekspertu.

Kas tad ir nepieciešams, lai kļūtu par uzņēmuma ĪPAŠNIEKU?

1. Maini savu domāšanu

Izlem, ka vēlies būt uzņēmuma īpašnieks, nevis pildīt visu pārējo darbinieku pienākumus. Koncentrējies uz savas komandas vadīšanu un labāko cilvēku atrašanu katrai lomai, lai nodrošinātu, ka katrā jomā ir kāds eksperts. Izproti atšķirību starp darbinieka un uzņēmuma īpašnieka domāšanas veidu.

Ko dara darbinieks 

  • Strādā biznesa iekšējo procesu ietvaros
  • Fokusējas uz savu prasmju attīstīšanu, lai uzlabotu produktivitāti
  • Redz tikai to, kas atrodas viņa priekšā
  • Vairāk fokusējas uz uzdevumu paveikšanu, nevis kvalitāti
  • Patur savus plānus un idejas pie sevis

 

Ko dara biznesa īpašnieks

  • Netērē laiku uzdevumiem, ko var paveikt komanda
  • Domā stratēģiski un fokusējas uz to, kas vislabāk padodas
  • Attīsta savu komandu, lai tā vēl labāk paveiktu uzdevumus
  • Redz “lielo bildi”
  • Pārliecinās, ka projekti ir pabeigti un īstenoti pareizi
  • Dalās ar komandu savos plānos un idejās, kas paredzētas visiem

 

2. Izvairies no uzdevumiem, kas nevirza Tevi uz mērķi

Visticamāk, ka daudzas darbības, ko Tu veic, Tev nepalīdz un varbūt pat ir liekas. Tu vienkārši seko uzdevumu sarakstam, katru dienu cenšoties izsvītrot pēc iespējas vairāk. Tā kā vienmēr parādas jauni uzdevumi, Tev nekad neatliek laika fokusēties uz to, kā patiesi mainīt sava uzņēmumu trajektoriju, lai sasniegtu mērķus.

3. Sadali pienākumus

Bieži vien šis ir grūtākais izaicinājums biznesa vadītājiem, jo, pirmo reizi nododot uzdevumus citiem, viss nebūs paveikts perfekti. Pareto princips nosaka, ka 80% seku rodas no 20% cēloņu. Kādi ir 20% no Tavām veiktajām darbībām, kas rada 80% rezultātu? Koncentrējies uz būtiskāko un pārējos pienākumus nodod kādam, kurš ar to var tikt galā.

4. Meklē darbiniekus, balstoties uz viņu vērtībām, nevis pieredzi

Ar zināmu apmācību šī perona var apgūt savas pozīcijas darbu. Nav “ideāla” kandidāta, taču ir veids, kā atrast adatu siena kaudzē. Kad es meklēju darbiniekus, galvenie faktori, ko es ņemu vērā, ir:

  • Vai viņi ir ambiciozi?
  • Kad lietas noiet greizi – vai viņi fokusējas uz problēmām, vai iespējamiem risinājumiem?
  • Ko viņi dara, lai augtu kā personības un kā profesionāļi?
  • Vai viņiem ir svarīga uzvaru gūšana komandai?
  • Vai viņi ir gatavi darīt visu, kas nepieciešams, lai sasniegtu savus mērķus?

 

Gadījumā, ja Tev jau ir laba komanda, taču jūs joprojām cīnāties, lai attīstītu savu biznesu, Tev jākoncentrējas uz komandas apmācību un uzticēšanos viņiem. Tu veido līderu komandu, lai varētu ieguldīt savu laiku tur, kur Tavam uzņēmumam tas patiešām ir vajadzīgs.

5. Attīsti inovatīvas stratēģijas savu mērķu sasniegšanai

Inovatīvas idejas rodas, ļaujot sev un komandai darīt lietas citādāk, nekā ierasts. 

Atbalstot un uzticoties saviem darbiniekiem, Tu veicināsi jaunu un inovatīvu ideju rašanos dažādās jomās.

 

Tev nav jāveic visas šīs darbības vienlaikus. Sāc ar viena uzdevuma deleģēšanu, lai vari izbrīvēt laiku sev, atbrīvoties no smagās nastas, kas ir uz Taviem pleciem, un kļūt par augoša uzņēmuma īpašnieku.

No Comments

Post A Comment