
09 Dec 6 mentālās barjeras, kas traucē sasniegt Tavu potenciālu biznesā un dzīvē
Vai Tev kādreiz ir bijusi sajūta, ka kaut kas Tevi attur? Reizēm ir skaidrs kā diena, kas pie tā ir vainīgs, taču vairumā gadījumu mēs neapzinoties ierobežojam paši sevi. Prāts ir sarežģīts, tam ir spēks manifestēt bezgalīgas iespējas un radīt pasauli, kurā vari sasniegt visu, taču dažu sekunžu laikā tas var kļūt arī par Tavu ļaunāko ienaidnieku. Kā mainīt limitējošos priekšstatus par sevi, lai iegūtu nesatricināmu mentālo spēku?
Tu noteikti esi dzirdējis ļoti daudz ieteikumus izmantot pozitīvas mantras, affirmācijas, gandrīz vai rituāliem līdzīgas mentālā spēka uzlabošanas trikus… bet cik bieži tiek runāts par to, no kā izvairīties?
Kad runa iet par izaugsmi, skaidrība ir pats svarīgākais. Saprotot, kā tikt galā ar saviem iekšējiem dēmoniem un pasargāt sevi no ienaidniekiem, kas mājo Tavā galvā, Tu vari piedzīvot patiesu izaugsmi gan biznesā, gan personīgajā dzīvē.
Būt uzņēmējam ir biedējoši. Bet vēl biedējošāk ir atskatīties uz savu piedzīvojumu ar nožēlu, pārmetot sev, ka varēji izdarīt vairāk. Vai Tu ierobežo savu potenciālu ar šīm piecām mentālajām barjerām?
1. Tev ir “trūkuma mentalitāte”
Kāda ir atšķirība starp “izputējis” un “nabadzīgs”? Pirmais ir pagaidu stāvoklis, otrais ir pastāvīgs prāta stāvoklis vai tas, ko psihologi mēdz dēvēt kā “scarcity mindset”. Kad Tu esi izputējis, lietas var uzlaboties, Tu savu bagātību vari atjaunot. Taču būt nabadzīgam ir domāšanas veids, kas parasti tiek nodots no paaudzes paaudzē.
Ja Tava ģimene vienmēr ir likusi kapeiku pie kapeikas, šī mentalitāte varētu būt iesakņojusies Tavā zemapziņā. Bet, to sakot, es nenoniecinu nevienu, kurš dzīvo trūkumā. Tā vietā uztver to kā aicinājumu ieviest skaidrību atšķirībā starp to, kas Tu esi tagad, un to, par ko Tu patiesībā vari kļūt.
Tu vari atbrīvoties no jebkuras programmas, kas Tevī ieprogrammēta. Tu vari izveidot jaunu ceļu, kas ir piepildīts ar pārpilnību un bezgalīgām iespējām. Taču tas viss sākas ar domāšanas veidu. Maini savu priekšstatu par sevi un Tu radikāli transformēsi savu realitāti.
2. Tu uztver sevi pārāk nopietni
Esmu rakstījusi par ego nozīmi un to, kā tas var paaugstināt Tavu pašcieņu un radīt Tev labākus apstākļus. Taču ego var būt arī kā koks ar diviem galiem. Tiklīdz Tu sāc pārāk nopietni uztvert savu dzīves spēli, Tu kavē savu potenciālu.
Ir teiciens – Tu nekad neizkļūsi no dzīves dzīvs. Tā vietā, lai uztvertu sevi pārāk nopietni, neaizmirsti baudīt dzīvi. Kad Tu esi nemitīgi pārsteigts par savu eksistenci un iespējām, kas Tev ir apkārt, Tu beidzot vari saprast, kas Tu patiesībā esi un kāds potenciāls Tev piemīt.
3. Ar spilgtu iztēli vien nepietiek
Marks Tvens ir teicis: “Tu nevari uzticēties savām acīm, kad Tava iztēle nav fokusā”. Tu visu redzi caur savu filtru. Ja Tu vēlies nokļūt savā galamērķī, Tev tas ir jāredz ar absolūtu skaidrību savā prātā. Ja Tu nezini, kur Tu ej, Tu visticamāk tur nenonāksi.
Ja Tev nav vīzijas par savu nākotni, izveido to. Esi konkrēts. Apraksti, ko Tu redzi, ko saod, ko sagaršo, kam Tu pieskaries. Vai jūti, kā sirds sāk pukstēt straujāk brīdī, kad beidzot pieskaries finiša līnijai? Pievienojot maksimāli daudz emocijas un pēc iespējas vairāk detaļu, šī vizualizācija kļūst ārkārtīgi spēcīga un nesīs Tev panākumus, ja Tu dosies tai pretī ar absolūtu pārliecību.
4. Tu pārlieku pārdomā lietas
Visumam patīk ātrums. Pavadi pārāk daudz laika, analizējot situāciju, un Tu iestrēgsi. Pārmērīga domāšana un analizēšana parasti ir baiļu blakusprodukts. Bet kā izskatītos Tava dzīve un bizness bez šī nemiera? Mana pieredze liecina, ka brīdī, kad Tu to pārstāsi darīt, Tu varēsi paveikt vairāk un kosistenti sasniegt savus mērķus rekordīsā laikā. Atceries, domāšana nepārvar bailes, bet darīšana gan.
5. Tevi vada emocijas
Pārāk daudzi biznesu vadītāji un uzņēmēji pieņem lielus lēmumus emociju vadīti, tā vietā, lai balstītos uz faktiem. Tas ir loģiski, jo līderu garā ir riskēt un ar nelokāmu apņemšanos sekot savai intuīcijai, kas virza uz priekšu. Taču vienmēr, kad jāpieņem kāds svarīgs lēmums, ir vērts pakāpties soli atpakaļ, izanalizēt situāciju (protams, ar mēru), pakonsultēties ar uzticamu personu un paskatīties uz datiem, nevis rīkoties emociju uzplūdā.
6. Tu pārmet sev par maznozīmīgām kļūdām
Tu esi pārāk prasīgs pret sevi. Tā vietā, lai pieņemtu savas kļūdas un turpinātu strādāt, Tu iekrīti sevis šaustīšanas un kritizēšanas lamatās. Tu nonāc “bēdz vai cīnies” stāvoklī, kas traucē Tev pieņemt lēmumus arī turpmāk. Nemaz nerunājot par to, ka šāds domāšanas veids rada tikai un vienīgi trauksmi. Ir svarīgi apstāties. Pārstāj apšaubīt sevi. Pārtrauc skriet vāveres ritenī, kas nemitīgi griežas Tavā prātā. Beidz kavēties pie pagātnes kļūdām un sāc meklēt veidus, kā tās labot un virzīties uz priekšu.
Atceries, ka Tu esi tur, kur Tev ir jābūt. Protams, vienmēr var labāk, taču tam nekad nevajadzētu traucēt Tavai mentālajai un emocionālajai veselībai. Ja Tu sevī atpazīsti kādu no šīm limitējošām prāta barjerām, zini, ka Tu jau esi spēris pirmo soli, lai to pārvarētu.
Liga Petrova
Posted at 03:38h, 10 DecemberTik perfecti uzraxtiits! Lasu un liekas ka shis viss ir preciizi par mani uzraxtiits
Inga Lapaine
Posted at 19:40h, 10 DecemberPaldies, Liene!
Laura
Posted at 17:08h, 19 DecemberVai 4. Nav pretrunā 5ajam un otradi?
Liene Uresina
Posted at 08:11h, 20 DecemberPaldies, šis ir patiešām labs jautājums. Pārlieku liela domāšana, tāpat kā pārlieku liela vadīšanās pēc emocijām, var traucēt. Tās ir kā 2 galējības un svarīgi ir atrast balansu starp tām. Lai uzzinātu vairāk par ar biznesu saistītām tēmām, seko līdzi jaunumiem šajā blogā, kā arī piesakies Facebook grupā “Biznesa panākumi ar Lieni Uresinu”!
Linda
Posted at 07:07h, 13 JulyŠis bija kā naglai pa galvu:-) – Tiklīdz Tu sāc pārāk nopietni uztvert savu dzīves spēli, Tu kavē savu potenciālu. Paldies, liels!