5 veiksmīgu uzņēmēju īpašības | Liene Uresina
15567
post-template-default,single,single-post,postid-15567,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,tribe-no-js,tec-no-tickets-on-recurring,tec-no-rsvp-on-recurring,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341,tribe-theme-bridge

5 veiksmīgu uzņēmēju īpašības

Ir sarežģīti sastādīt sarakstu ar to, kas padara uzņēmējus veiksmīgus, tomēr ir vērojamas kopīgas iezīmes starp tiem, kuri gūst panākumus, uzsākot savu ceļu un veidojot biznesu. Protams, vienmēr ir aisberga neredzamā daļa - pagātne, vide, bērnībā ieaudzinātie priekšstati un aizspriedumi -, taču savā pieredzē esmu pamanījusi vairākas īpašības, kas atšķir uzņēmējus un līderus no darbiniekiem.

Ja kāda no šīm īpašībām vēl nepiemīt Tev, nepārdzīvo, kā jau mēs visi zinām, par uzņēmēju nepiedzimst, par uzņēmēju kļūst, un arī Tev ir tā unikālā iespēja izveidot tādu dzīvi, kādu Tu vēlies, sākot jau no šodienas!

1. Drosme kļūdīties

Lielākā daļa cilvēku atliek savus sapņus, jo, vien domājot par tiem, viņus pārņem bailes. Bailes kļūdīties, bailes, ka neizdosies, bailes no citu nosodījuma. Šīs bailes visbiežāk mēdz būt saistītas ar pagātnes pieredzi un traumām. Būtībā mēs visvairāk baidāmies no neiederēšanās kādā sociālā grupā. Tas viss ir saistīts ar cilvēces vēsturi - agrāk mēs dzīvojām ciltīs, apgādājot, sargājot un rūpējoties viens par otru. Tiklīdz cilvēks bija viens pats, viņš bija apdraudēts. Tāpat arī mūsdienās viena no cilvēku pamatvajadzībām ir iederēties. Tieši tāpēc mēs tik bieži baidāmies no neveiksmes - mēs nevēlamies būt atstumti.

Tomēr uzņēmējiem ir jābūt gataviem izgāzties un potenciāli iet šo ceļu vieniem. Neveiksmes ir mūsu dāvanas. Katrs veiksmīgs uzņēmējs piedzīvo neskaitāmas izgāšanās, mācoties no tām un saprotot, ka tā ir daļa no dzīves. 

Ja Tu nekļūdies, Tu kaut ko nedari pareizi!

2. Kritiskā domāšana

Tāpat kā drosme kļūdīties, arī kritiskā domāšana ļauj uzņēmējiem atšķirties no pūļa. Spēja novērtēt informāciju, cilvēkus, kā arī sevi ir viena no svarīgākajām veiksmīga uzņēmēja prasmēm. Sekojot baram, Tu nonāksi tur, kur nonāk bars. Taču uzņēmēji nav bara “dzīvnieki”, uzņēmēji iet savu ceļu. Apšaubi visu, ko Tev saka Tavs prāts.

3. Skaidra vīzija

Pats svarīgākais, uzsākot darbu pie sava biznesa, ir zināt - kāpēc Tu to dari. Tava vīzija un misija būs Tavs galvenais virzītājspēks brīžos, kad Tevi pārņems bailes, vilcināšanās vai gluži vienkāršs slinkums. Izveidojot emocionālu saiti ar to, ko dari, un skaidri apzinoties, kāda ir Tava motivācija, Tu kļūsi ne tikai par veiksmīgu uzņēmēju, bet arī par izcilu līderi, kuram viegli piesaistīt sekotājus. 

4. Ticība un pārliecība

Tas, kas atšķir veiksmīgus uzņēmējus, ir viņu pilnīga ticība un pārliecība par vēlamo rezultātu. Viņi absolūti tic savam produktam/pakalpojumam un zina, ka vienmēr virzīsies uz šo mērķi neatkarīgi no neveiksmēm. Uzņēmējs nekad nevarēs pārdot to, kam pats netic.

5. Prasme komunicēt

Katrs uzņēmējs zina, ka viņam ir vajadzīgi kontakti, lai gūtu panākumus, tāpēc viņi meklē vidi ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem. Bez labām komunikācijas prasmēm ir ne tikai sarežģīti nodibināt jaunus kontaktus, bet arī izveidot spēcīgu un mērķtiecīgu komandu.

Dažiem šīs īpašības piemīt dabiski, taču tās ir iespējams iemācīties un izkopt laika gaitā. Es aicinu Tevi kritiski izvērtēt savas prasmes un piedomāt pie tām, kuras vēl būtu jāuzlabo. Nepadodies un turpini darīt, es zinu, ka Tev viss izdosies!

2 Comments
 • Kristīne
  Posted at 06:41h, 19 August Reply

  Paldies par to, ka atgādinājāt svarīgas lietas un līdz ar to es vēlreiz aizdomājos par to. Izmantošu saturu arī kā afirmācijas mājās un darbā. Lai vairojas labais un izdodas visiem tas, ko darām ar labu nodomu!
  Ar cieņu,
  Kristīne

 • Ginta Krastiņa
  Posted at 17:48h, 19 August Reply

  Sveika Liene!
  Paldies par informāciju un uzmundrinājumu.
  Tiešām šīs 5 lietas pierakstīt vun šad tad izlasīt.
  Man tā ir liela problēma, ir sapnis un vīzija, bet kaut kā tālāk netiku iepriekš. Tomēr tagad mācoties un izprotot. Nāk tā drosme un vēlme darboties.
  Kā ar nedomāt par KĀ, bet KO un KĀPĒC.
  Paldies liels 🥰

Post A Comment