11 laika plānošanas padomi uzņēmējiem | Liene Uresina
10140
post-template-default,single,single-post,postid-10140,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,tribe-no-js,tec-no-tickets-on-recurring,tec-no-rsvp-on-recurring,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341,tribe-theme-bridge

11 laika plānošanas padomi uzņēmējiem

Laiks ir nauda… Mēs visi esam dzirdējuši šo frāzi, taču uzņēmējiem tā nozīmē ko vairāk. Laiks ir viss!

Vai Tu neesi vēlējies, lai dienas būtu garākas? Ar 24 stundām dienā taču nepietiek! Kā, vadot biznesu, var paspēt arī socializēties, nodarboties ar sportu vai veltīt kaut drusciņ laika sev? Un… uzmini nu? Tas kļūst arvien neiespējamāk, ja Tu esi vīrs – ģimenes galva – vai mazo blēņdaru mamma!!!

Ja Tu strādā no mājām, cilvēki domā, ka Tev ir milzum daudz brīva laika, taču viņi nezina, ka patiesībā tas prasa vēl vairāk laika un disciplīnas, nekā strādājot birojā. Un, ja Tu strādā birojā, viņi domā, ka Tava darba diena ir galā jau 17:00, taču patiesībā domas par savu uzņēmumu Tevi neliek mierā pat guļot.

Izklausās pēc Tevis?

Tad turpini lasīt, lai uzzinātu padomus, stratēģijas un idejas, kas palīdzēs Tev labāk plānot laiku gan kā uzņēmējam, gan arī ģimenes cilvēkam.

1. Vienmēr izmanto plānotāju

Tas ir vienkāršākais veids, kā sekot līdzi savam laikam, pierakstīt savas domas, aktivitātes, tikšanās, darāmos darbus un citas lietas, ko nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst. Tas palīdzēs saprast, cik daudz Tu spēj paveikt dienas laikā, kā arī izanalizēt, kur paiet Tavs dārgais laiks, neatkarīgi no tā, vai Tu to pavadi produktīvi. Atceries visu ieplānot! Ir pieejamas daudzas bezmaksas lietotnes, kas palīdz sakārtot visas Tavas aktivitātes. Protams, Tu vari izvēlēties arī “vecmodīgo” papīra plānotāju, kas ietilpst Tavā somā un nēsāt to visur līdzi.

BONUSA PADOMS – katras dienas pirmās 30 minūtes velti sava laika plānošanai. Nesāc savu dienu, kamēr neesi pabeidzis savu laika plānošanu. Vissvarīgākais Tavs dienas laiks ir laiks, ko Tu ieplāno laika plānošanai!

2.Uzstādi prioritātes

Prioritātes, prioritātes un vēlreiz PRIORITĀTES! Saproti, kas Tavā uzdevumu sarakstā ir svarīgākais un kam obligāti jābūt padarītam. Uztaisi darāmo darbu sarakstu un atvēli pietiekami daudz laika, lai tos izpildītu. Tas Tev palīdzēs gūt milzīgu gandarījuma sajūtu, izsvītrojot izdarītās lietas no saraksta. Plāno savus uzdevumus atbilstoši to steidzamībai un termiņiem.

3. Atbrīvojies no visa, kas novērš uzmanību

Lietas, kas novērš mūsu uzmanību ir visur! Neatkarīgi no tā, cik vilinošas tās ir, mēģini noturēt fokusu uz to, ko Tu dari. Atslēdzies no Facebook un citām sociālo mediju platformām, noslēdz skaņu notifikācijām, iemācies neatbildēt uz zvaniem, tikai tāpēc, ka dzirdi zvana signālu. Ja iespējams, laicīgi ieplāno kādu stundiņu, lai atbildētu uz e-pastiem un zvaniem.

4. Izvirzi ilgtermiņa un īstermiņa mērķus

Ko Tu vari paveikt vienas dienas laikā? Nedēļas laikā? Līdz mēneša beigām? Varbūt līdz gada beigām? Mērķu sadalīšana īstermiņa un ilgtermiņa periodos ir lielisks veids, kā saglabāt fokusu un motivāciju, strādājot pie viena uzdevuma, kā arī šādu mērķu izvirzīšana dod Tev spēcīgu motivāciju. Nodrošini, lai visi Tavi mērķi ir laicīgi izplānoti un reālistiski sasniedzami.

5. Vienkārši sāc

Beidz gaidīt perfekto brīdi, perfekto dienu vai jebko citu “perfekto”, kas var nekad neatnākt. Vienkārši sāc! “No pirmdienas sākšu sportot” vai “no rītdienas atmetīšu smēķēšanu” NESTRĀDĀ! Tas demotivē Tevi un Tu atliec, atliec un atliec uz nākamo pirmdienu, līdz attopies, ka ir pagājis jau gads un Tu vēl aizvien neesi sācis. Pārstāj domāt un sāc darīt! Jā, varbūt Tu nevari atgriezties pagātnē un sākt visu no jauna, taču Tu noteikti vari to sākt darīt šodien!

6. Esi fokusā

Jo fokusētāka būs Tava uzmanība, jo veiksmīgāks Tu kļūsi. Izveidojot šo ieradumu, vari būt pārliecināts, ka arvien vairāk lietas tiks izsvītrotas no Tava darāmo darbu saraksta. Nedari vairākus darbus vienlaicīgi, tikai lai ātrāk tiktu ar tiem galā. Tas nekad nestrādā. Fokusējies uz vienu.

7. Apstājies un padomā

Kurš ir teicis, ka būt uzņēmējam ir viegli? Neviens! Panākumu atslēga ir pozitīva pieeja. Nesteidzies paveikt visus iespējamos (un neiespējamos) darbus. Apstājies un atpūties, ievelc dziļu elpu, pameditē, iztīri prātu, lai varētu ieraudzīt “lielo bildi”, izplānot un paveikt iecerēto!

8. Iemācies pateikt “nē”

Atceries šo likumsakarību – jo aizņemtāks Tu būsi, jo vairāk cilvēku gribēs Tavu laiku. Piemēram, ja Tevi uzaicina uz tikšanos, vispirms uzzini tās tematu un mērķi. Ja saproti, ka tie neatbilst Taviem biznesa mērķiem, pieklājīgi atsaki un, ja vari, iesaki kādu, kas novērtētu šādu iespēju. Tu nevēlies izniekot ne savu, ne arī citu laiku.

9. Celies agrāk

Kas pirmais brauc, tas pirmais maļ jau ir sakāmvārdu klasika, un ne par velti. Sākot dienu agrāk, Tu būsi produktīvāks. Un vēl produktīvāks Tu kļūsi, ja katram uzdevumam pievienosi konkrētu laiku, tādējādi esot pilnīgā kontrolē pār savu dienu.

10. Izmanto 80/20 likumu

Šis Pareto princips paredz, ka 80% sekas rodas no 20% cēloņu. Kāds tam sakars ar Tevi? Gluži vienkāršs – vispirms, Tev ir jāizmēra, cik laika Tu pavadi produktīvi un cik – iznieko. Tu iegūsi pārskatu, kurā Tev būs viegli pamanīt un prioritizēt tos 20% uzdevumu, kuri ģenerē 80% rezultātu, un iegūsi papildus laiku citām, sev svarīgām, aktivitātēm.

11. Atrodi balansu savā prātā un dzīvē

Neatkarīgi no tā, cik daudz Tu centies un cik daudz strādā, darbu apjoms tāpat nemazinās, vai pat tieši otrādi – palielinās. Kāpēc? Jo uzņēmējiem vienmēr ir ko darīt. Neļauj negatīvajām domām pārņemt Tavu prātu!

 

Atceries – Tev ir dotas 24 stundas. Izmanto tās produktīvi, kā arī piepildi savu dienu ar lietām, kas Tevi padara laimīgu. Mēs bieži vien esam tik ļoti aizņemti, ka aizmirstam izbaudīt to, ko darām. 

Pajautā sev: “Ko es varu darīt, lai vairāk laika veltītu lietām, kas man patīk?” Gandarījuma sajūtai vienmēr ir jābūt Tavam mērķim.

1Comment
  • Sanita Joškane
    Posted at 08:41h, 03 February Reply

    Paldies, Liene par ieteikumiem. Visus apzinos, bet tik grūti iet ar izpildi. Lēnām virzos uz priekšu un tas ir svarīgākais man. Tāpēc pateicos katru dienu par to kas man ir, un par to, ka Visums saveda mūs kopā. 😘Un piedalos tavos projektos.🙏 Agrāk likās nekam nav lieka kapeika, tagad izrādās ir. Pamainot domāšanu. Paldies!❤

Post A Comment