Tavs prāts ir Tavs templis | Liene Uresina
17541
post-template-default,single,single-post,postid-17541,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,tribe-no-js,tec-no-tickets-on-recurring,tec-no-rsvp-on-recurring,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341,tribe-theme-bridge

Tavs prāts ir Tavs templis

Vai Tev ir gadījies saslimt tieši tad, kad Tavā plānotājā nudien nav paredzēts brīvais laiks, lai varētu nedēļu gulēt mājās un puņķoties?

Vai kad grafiks ir tik pilns, ka šķiet, ka jābēg uz Mēnesi un jādzīvo tur? Bet še Tev! Ne gaidīta, ne aicināta pie durvīm klauvē paaugstināta temperatūra, sakot: “Nē, nē, nē, nebūs Tev nekāda vīna vakara ar draudzenēm, ne bērnu Ziemassvētku koncerta, ne kora mēģinājuma!”

Cilvēks ir miesas un gara savienojums, un, kā vēstī sena tautas gudrība, veselā miesā ir vesels gars un otrādi. Citiem vārdiem sakot, ja gribam justies labi fiziski, mums ir jāparūpējas arī par savu prātu un garu. 

Bez pārstrādāšanās, bez izdegšanas, bez pārlieku liela noguruma.

Prāts un ķermenis ir savienots ar dažādiem neironiem, hormoniem un ķīmijām, kuru nosaukumus spēj atcerēties vien medicīnas doktori. Taču nav jābūt ģēnijam, lai saprastu, kā mūsu iekšējā pasaule atspoguļojas uz fizisko veselību.

Negatīvas emocijas var izraisīt stresu, izjaukt ķermeņa dabisko hormonu balansu, iedragāt imūnsistēmu un izsaukt dažādas slimības. Nemiers un trauksme ķermenim dod tādus pašus signālus, kā tad, ja Tev kāds uzbruktu. Tavs elpošanas ritms paātrinas, spiediens kāpj un Tavs ķermenis ir sasprindzis. Šis stāvoklis var būt noderīgs brīdī, kad Tev patiešām draud briesmas, taču šāda sajūta ikdienā Tavai veselībai noteikti nenāk par labu.

Tieši pretēju efektu var panākt ar pozitīvo domāšanu, tāpēc es vēlos Tev iedot 5 rīkus, kā uzlabot mentālo un fizisko pašsajūtu.

Tu esi tas, ko Tu ēd

Es zinu, es zinu, šo moto izmanto vienmēr un visur, taču padomā… Ja tā nebūtu taisnība, vai to vēl aizvien kāds sludinātu? Ir taču atšķirība, vai Tu pagatavo veselīgas, pilnvērtīgas vakariņas, vai, aizbildinoties ar laika trūkumu, ieskrien veikalā un nopērc kādu pusfabrikātu, ko uz 2 minūtēm ielikt mikrenē un gatavs, piekrīti? Lietojot uzturā veselīgu pārtiku, Tu zemapziņā iesakņo ideju par to, ka Tu esi tā vērta un Tu esi tas cilvēks, kurš seko līdzi savai veselībai. Ja Tu nevari kontrolēt pat tādu vienkāršu lietu, kā ēdienu, kas nonāk Tavā kuņģī, Tu nespēsi kontrolēt neko citu, kas ienāks Tavā dzīvē.

Veselā miesā vesels gars

Tā kā atkārtošana ir zināšanu māte, gribu, lai Tev šī informācija nosēžas prātā, tāpēc saku Tev vēlreiz. Fiziskās aktivitātes ir “ārsts” teju visam! Tev nav obligāti jāpiedalās Olimpiskajās spēlēs, pietiks kaut vai ar ikdienišķu pastaigu svaigā gaisā, kas uzlabos Tavu veselību kā iekšēji, tā arī ārēji. Papildus tam, neaizmirsti arī atpūsties un kārtīgi izgulēties!

Piedošanas loma

Piedošana nozīmē pilnībā akceptēt negatīvos notikumus (vai cilvēkus), kas atstājuši šo nomācošo sajūtu. Visas Tavas neizrādītās emocijas toksiski dzīvo Tavā ķermenī. Cilvēks, uz kuru Tu turi aizvainojumu, iespējams, pat nedomā par Tevi, taču ciet tieši Tu. Piedodot Tu samazini savu dusmu līmeni, palielini mīlestību pret sevi un citiem, sadziedē pagātnes rētas, uzlabo veselību un fizisko pašsajūtu. Uztver piedošanu kā dāvanu, ko Tu dāvā sev.

Pateicība

Jo vairāk Tu pateicies, jo vairāk Tev tiks dots. Pateicīgi cilvēki pamana un novērtē vissīkāko detaļu, tā rezultātā organisms jūtas mierīgs un ir harmonijā ar sevi un apkārtējo vidi. Kaut uz 5 minūtēm apstājies, nopauzē savu ikdienas steigu un padomā, par ko Tu vari pateikties tieši šajā brīdī.

Ievelc pozitīvo elpu

Dziļi ieelpo gaismu, mīlestību un pozitīvu enerģiju. Iztēlojies to savā mīļākajā krāsā un sajūti, kā šī krāsa piepilda Tavu ķermeni līdz ar gaismu un prieku. Izelpo negatīvās domas, atlaid stresu, atbrīvojies no saspringuma, dusmām, bailēm un raizēm. Iztēlojies to kā tumšu miglu un laid to ārā pie katras izelpas.

Emocionālo noturību var salīdzināt ar matu gumiju - lai vai cik tālu šī neatlaidīgā persona tiek “stiepta”, tā netiek izsista no līdzsvara un vienmēr spēj atgriezties savā sākuma punktā. Emocionāli noturīgi cilvēki spēj tikt galā ar sāpēm, dusmām, nogurumu un ciešanām ar pozitīvu attieksmi un skatu uz nākotni. Daži pat iemācās uztvert grūtības ar optimismu un zina, ka šis izaicinājums palīdzēs viņiem augt un attīstīties.

Mūsu ķermenis un prāts ir mūsu templis, tāpēc esam uzmanīgi un divreiz pārliecinamies, ko nesam tajā iekšā.

6 Comments
 • Ieva
  Posted at 07:58h, 01 November Reply

  Lieliski uzrakstīts! Paldies!

 • Laura
  Posted at 09:11h, 03 November Reply

  Paldies, tieši laikā. 🙏

 • Laura Zariņa
  Posted at 09:12h, 03 November Reply

  Paldies, tieši laikā. 🙏

 • Inga Beltiņa
  Posted at 10:55h, 03 November Reply

  Brīnišķs atgādinājums kā ar niecīgām lietām parupēties par savu labizjūtu! Paldies!

 • Laima Perkone
  Posted at 23:26h, 03 November Reply

  Paldies! Ļoti patiesi! ♥️

 • Zane
  Posted at 12:29h, 04 November Reply

  Sveika, Liels paldies, Jums par šiem iedvesmojošiem rakstiem. Ļoti noderīgi palasīt. Es arī šos grūtos brīžus,kas dažbrīd uznāk arī uztveru kā pamācošu, no tā augu.Ja šādas situācijas nebūtu,tad nebūtu no kā augt. LIELS paldies Jums, par šiem izaugsmes un pašiedvesmas rakstiem.🙏🌺

Post A Comment