Tavi mērķi nav Tavi | Liene Uresina
18791
post-template-default,single,single-post,postid-18791,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341

Tavi mērķi nav Tavi

Gadu mija ir īstais laiks, lai uzstādītu nākamā gada mērķus, pierakstītu Jaunā gada apņemšanās un atskatītos uz aizgājušo gadu. Pusnaktī vērojot salūtu, visi ir apņēmības pilni gāzt kalnus un stāties pretī jebkuram izaicinājumam, kas būs ceļā. Taču tad svētki paiet, ikdienas darbi atgriežas ar uzviju, saraksts ar mērķiem ir labi paslēpts atvilktnē, kur tas krāj putekļus līdz nākamajam janvārim. Un tā katru gadu no jauna, līdz pamani, ka mērķi sāk palikt arvien nebūtiskāki, jo “tie jau tāpat nepiepildīsies”.

Vai zināji, ka tikai 8% cilvēku sasniedz savas Jaunā gada apņemšanās? Pārējie jau februārī ir vai nu tās aizmirsuši, vai arī jau atmetuši ar roku. Kāpēc? 

Šeit ir 5 biežākās kļūdas, ko cilvēki pieļauj, uzstādot mērķus: 

1. TAVI MĒRĶI NAV TAVI 

Iespējams, izklausās dīvaini, taču es atkārtošu vēlreiz - Tevi mērķi var nebūt Tavi!

Jau bērnībā mūsos tiek ieaudzināti dažādi priekšstati par to, kā “būtu  jābūt” - Tev jāstudē, jāatrod labi atalgots darbs, jāizskatās izcili,  atvaļinājumos jāceļo uz Turciju, jāveido ģimene un jāaudzina bērni.  Sabiedrības spiediens bieži vien mums liek noticēt, ka ir kāds veids, kā  dzīvot “pareizi”. 

Taču paskaties no malas un saki pavisam atklāti - vai tas ir tas, ko TU gribi? Ja jā, lieliski! Tomēr visbiežāk mēs uzstādām  mērķus, paļaujoties uz citu viedokļiem, lai iederētos apkārt esošajā  vidē - to no Tevis sagaida.  

Varbūt Tu negribi kļūt par ārstu, varbūt Tu negribi dzīvot mazpilsētā,  varbūt Tu negribi bērnus - tas viss ir NORMĀLI! Pats svarīgākais - Tev ir  jāsaprot, ko Tu gribi, un skaidri jāzina, ka tas patiešām ir TAVS mērķis! 

2. TEV NAV PIETIEKAMI SPĒCĪGS KĀPĒC 

Mērķu sasniegšanas procesā pats svarīgākais solis ir atklāt savu virzītājspēku jeb savu “kāpēc”. Bieži vien cilvēki atmet saviem mērķiem  ar roku, jo tie nav gana emocionāli svarīgi un nesakrīt ar viņu vērtībām. Mērķu sasniegšana ir maratons, un Tev būs nepieciešama gana spēcīga motivācija visa ceļa garumā. 

Izaicinājumi un sarežģījumi ir daļa no šī procesa, taču, ja Tu zināsi savu “kāpēc”, Tevi nekas nevarēs apturēt!

3. TU GRIBI PĀRĀK DAUDZ UN PĀRĀK ĀTRI  

Vispirms jāsaka, ka es patiesi ticu, ka mums var būt pilnīgi viss, ko  mēs vēlamies! BET! Daudzi no mums grib paveikt grandiozas lietas,  taču Tu nevari uzkāpt Everestā, ja Tu pat nezini, kur atrodas Everests!  Tev nepietiks tikai ar mērķu uzrakstīšanu un pielipināšanu pie  ledusskapja. 

Šie lielie mērķi “es gribu pelnīt 100 miljonus gadā” ir sasniedzami,  taču tas ir ilgs process, kura laikā Tev jāsagatavo sava zemapziņa un  jāapgūst attiecīgās prasmes! Ambīcijas visnotaļ ir svarīgas, taču tajā  pašā laikā ir svarīgi uz saviem sapņiem skatīties reālistiski.  

Tu, protams, vari uzstādīt neiedomājami lielu mērķi, taču Tev jāņem vērā, ka tas, visticamāk, prasīs laiku, darbu un attīstību.

4. TU UZSTĀDI VAIRĀKUS MĒRĶUS VIENLAICĪGI  

Kur iet Tavs fokuss, tur iet Tava enerģija.

Cik mērķus Tu vari sasniegt vienlaicīgi? Manā pieredzē vairums cilvēku  uzstāda 3-5 karjeras mērķus un vēl 3-5 personīgās dzīves mērķus. Un  tas ir daudz par daudz!  

Padomā - vai Tu varētu VIENLAICĪGI strādāt, gatavot ēst, lasīt grāmatu  un pieskatīt bērnus? No katra pa druskai, iespējams, bet vai tas būtu  kvalitatīvi? Darot vairākus uzdevumus vienlaicīgi, Tava uzmanība  vēršas tik daudz dažādos virzienos, ka nevienu no tiem neizdodas  paveikt efektīvi.  

Tāpat arī ar mērķiem. Jaunajā gadā uzstādīt 20 dažādus mērķus un, sākot ar janvāri, centīgi tos pildīt. Izklausās labi, vai ne? Bet kas notiek jau februārī?  

Nav laika, pārāk daudz, pārāk grūti… 

Ja tas jau ir vairākkārt pierādījies kā neefektīvs, kāpēc neizmēģināt ko  citu?  

Sāc soli pa solim.

5. TU NERĪKOJIES

Ir viegli fantazēt par slaidu augumu, jaunu darbu vai ceļošanu, taču  man ir tikai viens jautājums - ko Tu dari, lai to sasniegtu?

Negaidi, kad Tavs mērķis pats atnāks un pieklauvēs pie Tavām durvīm  - Tev ir jābūt specifiskam darbības plānam. Un ne tikai jābūt plānam,  bet arī jārīkojas! 

Vārdu savienojumā “mērķu uzstādīšana” jau ir ietverts šis vārds “stādīšana”. Tu iestādi savu mērķi visauglīgākajā augsnē - savā prātā -, tad Tu laisti un rūpējies par to, ikdienā veicot attiecīgās darbības, un pēc kāda laika vēro, kā Tavs mērķu stāds ir uzziedējis un sāk dot pirmos augļus. 

Atceries, ka mērķu sasniegšana ir maratons, nevis sprints, tāpēc esi pacietīga, nepazaudē sevi procesā un svini katru mazo solīti, lai nākamajā Vecgada vakarā varētu ar prieku un mīlestību atskatīties uz visiem saviem piepildītajiem sapņiem un kārtīgi samīļot sevi pateicībā.

No Comments

Post A Comment