Nejūti piepildījumu? Pārbaudi savu domāšanu! | Liene Uresina
13969
post-template-default,single,single-post,postid-13969,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,tribe-no-js,tec-no-tickets-on-recurring,tec-no-rsvp-on-recurring,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341,tribe-theme-bridge

Nejūti piepildījumu? Pārbaudi savu domāšanu!

Mēs ar vīru pārcēlāmies atpakaļ uz Latviju tieši globālās krīzes laikā 2008. gadā. Visi uzņēmumi vērās ciet, cilvēki zaudēja darbu un ar grūtībām varēja atļauties pabarot visu ģimeni. Taču mēs izlēmām atvērt savu pirmo restorānu Latvijā. Cilvēki mūs sauca par trakiem un paredzēja, ka nekur tālu mēs netiksim. Mūsu pirmais restorāns bija veiksmīgs un tas pārtapa vairāku restorānu ķēdē. Gadiem ilgi un smagi strādājot, es beidzot ieguvu finansiālo brīvību un varēju atļauties jebko, ko vēlējos. Sapņu dzīve, vai ne? Nauda, mīloša ģimene, augošs bizness un nebeidzamas iespējas. Es dzīvoju dzīvi, par ko lielākā daļa uzņēmēju var tikai sapņot.

Bet… Kā vienmēr, ir kāds bet. Es nebiju laimīga. Un tas mani kaitināja. Šķita, ka man ir viss, ko jebkad esmu vēlējusies… par ko es vispār varētu sūdzēties? Es sapratu, ka nekustos uz priekšu nevienā dzīves jomā, es tikai eju uz riņķi, darot vienu un to pašu un negūstot rezultātus. Vai tev arī tā ir bijis? Tu zini, ka vari darīt vairāk, sasniegt vairāk un būt vairāk, taču Tu nezini, kā. Stress un izmisums, sevis vainošana, zems pašnovērtējums. Es esmu bijusi turpat.

Man šķita, ka problēma ir manā profesionālajā dzīvē, taču patiesībā tika iedragāts arī:

 • Mans domāšanas veids un uzskati - man nebija skaidrības par to, ko daru, es apšaubīju savu vērtību visu laiku.
 • Mans aicinājums un piepildījums - man bija grūti atrast “dzīves jēgu”, kas patiešām mani piepildītu.
 • Mans laiks - mans prāts visu laiku bija stresā, kas atstāja nospiedumu ne tikai uz manu pašsajūtu, bet arī attiecībām.
 • Mana enerģija un sniegums - es jutos izsmēlusi sevi un nogurusi. Pat vienkārši uzdevumi man likās neiespējami.

Pašā kritiskākajā brīdī, kad visa mana dzīve sagāzās vienā dienā, es uzdevu sev šos jautājumus - vai šis ir tas, kur es gribu būt? Vai šis ir labākais, ko es varu? Vai es kontrolēju savu dzīvi? Uz visiem jautājumiem, protams, atbilde bija nē. Es biju tālu no tā, kādu dzīvi vēlējos, bet es zināju savu mērķi - es gribu būt brīva! Jo vairāk es ar to strādāju, jo vairāk es sapratu, ka galvenā sastāvdaļa šīs brīvības iegūšanas procesā ir mindsets jeb domāšanas veids. Lai mainītu savus rezultātus, man jāmaina sevi. 

Lai mainītu savu domāšanas veidu, seko šiem soļiem:

 1. 1
  Precizē savu vīziju.
  Definē, ko Tev nozīmē sasniegumi, neizlaižot nevienu detaļu.
 2. 2
  Strādā ar saviem limitējošiem priekšstatiem.
  Meklē savas bailes, identificē to cēloņus un nopietni pievērsies to pārkāpšanai.
 3. 3
  Izproti savas emocijas.
  Vai Tu mēdz pieņemt lēmumus emociju uzplūdā? Iemācies tās kontrolēt, lai kontrolētu savas izvēles.
 4. 4
  Novērtē savu laiku.
  Tā vietā, lai darītu maksimāli daudz un maksimāli ātri, ieplāno laiku produktivitātei un laiku atpūtai.
 5. 5
  Uzlabo savas līderības prasmes.
  Lasi, parūpējies par savu labsajūtu, uzlabo savu profesionālo sniegumu.
 6. 6
  Izveido plānu.
  Ņem talkā jebko, kas strādā Tev - uzrakstīts plāns, vēlmju siena, dienasgrāmata.

Šie ir pavisam vienkārši soļi, taču tie prasa maksimālu ieguldījumu no Tevis. Es ieguldījos, jo es zināju - ja es to nedarīšu, viss paliks tikai sliktāk. Ja Tu izvēlies neko nemainīt - nekas nemainīsies. Jā, šis nav “ātrs risinājums”, taču šis pavisam noteikti ir ilgtermiņa risinājums. Pēc gada, 5 gadiem, 10 gadiem, vai Tu gribi būt tas cilvēks, kurš atskatās uz savu dzīvi un nožēlo, ka nepaveica vairāk? Vai Tu gribi dzīvot savu labāko dzīvi? Izvēle ir Tava.

2 Comments
 • Santa
  Posted at 11:17h, 21 July Reply

  Paldies par šiem atgādinājumiem. Daudzus gadus esmu meklējuši sevi, darījusi lietas, darbus kas nav mans. Šobrīd savos 37 gados es esmu uz ceļa kas man tīk:) Lasu, augu un attīstos. Noteikti, ja būs kāds brīdis dzīvē, kad būs vajadzīga kāda papildus informācija, es noteikti vērsīšos pie Tevis, katram savs laiks🙂🌞 Tu dari ļoti labu darbu💜✨

 • Sanita Apšusala
  Posted at 02:11h, 25 July Reply

  Paldies! Sekoju Jūsu ieteikumiem ,un tie man palīdz sakārtot savu dzīvi, atrast savu labizjūtu. Lai veicas!

Post A Comment