Iepirkšanās, saiņošana, dāvināšana… Bet kur esi Tu? | Liene Uresina
18373
post-template-default,single,single-post,postid-18373,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,tribe-no-js,tec-no-tickets-on-recurring,tec-no-rsvp-on-recurring,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341,tribe-theme-bridge

Iepirkšanās, saiņošana, dāvināšana… Bet kur esi Tu?

Čurkstošās rudens lapas zem kājām jau labu laiku nomainījusi baltā sniega kārta, kailos koku zarus ietērpj mirdzošā lampiņu virtenē, veikalā ierasto hitu vietā skan Maikls Bublē un teju ikkatrā mājā virmo Ziemassvētku smarža. Ikgadējais skrējiens pēc dāvanām bērniem, vīram, mammai, tētim, brāļiem, māsām, brālēniem, māsīcām, draudzenēm, kolēģiem, sunim, krustvecākiem, kaimiņienei, otrās pakāpes brālēniem, trešās pakāpes māsīcām un citiem radu gabaliem, kuri, iespējams, nav satikti pēdējos 5 gadus, var sākties. Un tas viss vēl jāiesaiņo...uhh.

Stress, trauksme, nemiers… īsti neizklausās pēc svētku emocijām, vai ne? Un kur tajā visā esi Tu? 

Es zinu, ka mēs vēlamies šos svētkus pārvērst maģiskus, celt galdā 9 ēdienu mielastu un uzburt saticīgas, mīlīgas un laimīgas ģimenes ainiņu. Skaisti. Taču skaisti tas ir tikai un vienīgi līdz brīdim, kamēr šīs idilles dēļ Tu neupurē savu mieru un harmoniju.

Kāda no mums, iespējams, dāvanas saviem mīļajiem sarūpējusi jau mēnesi iepriekš, taču citām pēdējā brīža skrējiens pa veikaliem nesagādā neko citu kā milzīgas galvassāpes. Kā izvēlēties pareizo dāvanu? Varbūt uztaisīt kaut ko ar rokām? Varbūt kartiņu? Kā tur bija pareizi jāiesaiņo? Vai viņam patiks? Un viņai? 

Nē… Tu aizmirsi pašu svarīgāko jautājumu - 

Kā nepazust Ziemassvētku jampadracī un dot arī sev, ne tikai citiem?

 • Ķeries pie "pamatiem”

  Ko Tev nozīmē Ziemassvētki? Kas Tevī rada svētku sajūtu? Vai tās ir dāvanas? Vai kopā būšana? Vai varbūt kāds svētkiem veltīts koncerts? Noķer šo sajūtu un turi to cieši, lai šie svētki nekļūst Tev par apgrūtinājumu.

 • Komunikācija ir atslēga
  Man Ziemassvētki ir maģisks laiks, ko vēlos pavadīt kopā ar savu ģimeni. Arī ar dāvanām mēs nepārspīlējam un vai nu veicam izlozi, vai arī dāvanām paredzēto naudiņu ziedojam labdarībai. Mēģini vienoties ar saviem tuvajiem par apdāvināšanos, kas nerada lieku stresu Tavās mājās.
 • Nosaki robežas
  Gribi svinēt Ziemassvētkus Kanāriju salās? Uz priekšu! Vēlies svētku galdā celt vegānu vakariņas speķa pīrādziņu vietā? Dari to! Saproti, kā Tu gribi pavadīt šos svētkus, nosaki robežas un iemācies atteikt cilvēkiem, kuri uzstāj, lai Tu savās mājās uzņem 20 viesus uz 3 dienām, vai uztaisa drāmu brīdī, kad Tu nevēlies vēlreiz doties uz Ziemassvētku tirdziņu. Tu drīksti atteikt.
 • Dod sev
  Tik tiešām visā šajā eglīšu, piparkūku un ziemeļbriežu jezgā tieši šis ir īstais laiks, lai apstātos, atvilktu elpu un palutinātu sevi. Dodot citiem, mēs bieži vien aizmirstam dot paši sev, tāpēc beidzot nopauzē steigu, veic pāris dziļas ieelpas un izelpas, apslāpē troksni savā prātā un ar labestību un iecietību pavaicā pati sev, kas ir tas, ko Tu vēlies sev dot. Un dod.

Ziemassvētki tik tiešām ir brīnumu laiks. Ieraugi savu svētku brīnumu kā kopābūšanā, tā arī vienpatībā. Nesteidzies, ļaujies, baudi, atrodi harmoniju sevī un ienes gaismu citos.

Lai silti un maģiski!

No Comments

Post A Comment