Iemīli sevi! | Liene Uresina
20259
post-template-default,single,single-post,postid-20259,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,tribe-no-js,tec-no-tickets-on-recurring,tec-no-rsvp-on-recurring,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341,tribe-theme-bridge

Iemīli sevi!

Ir tāds teiciens - kas der visiem, neder nevienam. Līdzīgi arī, cenšoties izpatikt visiem, var gadīties, ka rezultāts nav tāds, kā vēlējies. Dažādu iemeslu dēļ daudziem no mums ir vieglāk mīlēt citus nekā mīlēt sevi. Bieži vien mēs pakļaujam sevi iekšējai vainas apziņai, kritikai, toksiskām vielām un neveselīgām attiecībām, līdz brīdim, kad jūtamies trauksmainas, neapmierinātas un nemīlētas. Taču visas šīs problēmas atrisinātos, ja mēs pret sevi izjustu mīlestību. Tā ir dziļa un spēcīga  apziņa, ka respektē to, kas esi, kas ar Tevi ir noticis, rūpējies par sevi un pieņem ar visiem plusiem un mīnusiem.

Vai šo apziņu var iegūt ar SPA apmeklējumu vai jaunas kleitas iegādāšanos? Īstermiņā, iespējams, jā, taču vai tas nesīs paliekošu rezultātu? Diez vai. Mīlestību pret sevi nav iespējams nopirkt ar ārišķīgām lietām. Tas ir iekšējs spēks, ticība un pārliecība par sevi, kas maina ne tikai Tavu pasauli, bet arī to, kā apkārtējie Tevi uztver.

4 soļi, kā vairot mīlestību pret sevi

1. Atceries, ka kritika būs vienmēr

Iedomājies, ka Tev ir brūni mati, taču kāds uz Tevi skatās un saka: “Man nepatīk Tavi zilie mati!” (zilo matu īpašnieces, neuztveriet šo personīgi, tas ir tikai piemērs). Vai Tu jutīsi aizvainojumu par to? Vai Tavs pašvērtējums būs iedragāts? Nē, jo Tu izbrīnīti atbildēsi: “Man nav zili mati…”. Tas ir tas, kas notiek, kad Tu nodali savu pašvērtējumu no tā, ko cilvēki par Tevi saka. “Nē, es zinu sevi. Es zinu, kas es esmu. Es nenosaku savu vērtību pēc citu teiktā. Es zinu, ka esmu pietiekami laba. Tu vari teikt, ka es neesmu, bet tas ir tāpat kā teikt, ka man ir zili mati.”

2. Dod sev

Šis uzdevums ir neizsakāmi svarīgs. Paņem lapu un pildspalvu un uzraksti 50 lietas, ko Tu gribētu darīt/saņemt/dzirdēt brīdī, kad jutīsies slikti. Kad šis brīdis pienāk, negaidi no citiem, nopērc ziedus pati sev, samīļo sevi, izdari kaut ko no šī saraksta, kas Tev palīdzēs justies labāk.

3. Dod citiem

Ikvienam ir patīkami saņemt komplimentus. Mēģini ne tikai ieraudzīt cilvēkos labo, bet arī pateikt to viņiem, es Tev garantēju, tas uzlabos gan viņu dienu, gan arī Tavu noskaņojumu. Velti laiku, lai pateiktu apkārtējiem, ka viņi labi izskatās, ka Tu novērtē viņu darbu, ka esi priecīga par viņu panākumiem. Tici man, tiklīdz Tu sāksi izteikt vairāk koplimentu citiem, Tu saņemsi vairāk komplimentu sev.

4. Baudi bez vainas apziņas

Dzīve ir domāta, lai to baudītu un pavadītu ar prieku. Saki par sevi tikai labas lietas, skaiti afirmācijas, slavē sevi, pavadi laiku ar cilvēkiem, kuri liek justies labi, iemācies atteikt, ja nevēlies kaut ko darīt. Dari to, kas Tev patīk un sanāk, nevis to, kas “būtu jādara, jo tā teica tas un tas”, neviens nezina, kā ir pareizi vai kā nav pareizi. Izmēģini, iztrakojies, izbaudi, izdzīvo!

Atgādini sev katru dienu, ka mīli sevi! Bonusa jautājums, ko vari sev uzdot: “Ja es sevi patiešām mīlētu, vai es tā rīkotos? Ja es sevi patiešām mīlētu, vai es gribētu bojāt savu organismu ar neveselīgu pārtiku? Ja es sevi patiešām mīlētu, vai es sēdētu tajā ballītē, kurā negribu būt?” 

Mīlēt sevi līdz sirds dziļumiem var būt viena no grūtākajām, tomēr svarīgākajām lietām dzīvē. Taču tad, kad tas izdodas, tā ir neaprakstāma laimes un pateicības sajūta, ko nevar aizstāt mīlestība ne no viena cita.

18 Comments
 • Inese Reitere
  Posted at 08:21h, 18 May Reply

  Sveiki 🙂
  Paldies Lienīt par šiem brīnišķīgajiem ieteikumiem . Es tieši tā arī daru ,bet uz priekšu virzās grūti arizmaiņām uz labo pusi man apkārt 🫣 Varbūt jādod vairāk laika apkārtējiem … Man ir nedaudz savādāks Bonusa jautājums : Man vairāk pa dzīvi izvirzījies : Nedari otram to ,ko nevēlies lai darītu Tev …
  Arī labi strādā lai pieturētos pie vairāk laba darīšanas 🙂
  Ar 4 punktu gan veicas viss, viss, viss, viss grūtāk ,jo tajā apvienojas daudz kas no tā ko vēlos ,bet neatļaujos priekš sevis 🤔

  • Liene Uresina
   Posted at 09:00h, 03 June Reply

   Inese, liels prieks, ka apzinies ar ko vēl ir jāstrādā. Ticu, ka Tev izdosies, kaut pa maziem solīšiem. Notici un mīli sevi!

 • Iveta
  Posted at 08:57h, 18 May Reply

  Labdien!
  Paldies, Liene, par ieteikumiem.
  Ir iespēja pastrādāt pie sevis vēl vairāk.
  Lai Tev jauka diena!

  • Liene Uresina
   Posted at 09:00h, 03 June Reply

   Priecājos, ka noder! Lai izdodās!

 • Ineta Lubiņa
  Posted at 10:07h, 18 May Reply

  Ak….šodien staigājot, pieķēru sevi smaidot.It kā parasta lieta priecāties par skaistiem ceriņiem, labo laiku utt.Bet dzīves skrējienā, kurā darīju visu un visiem, aizmirsu galveno -sevi!Aizmirsu, ka Hey, dzīve ir viena un tā jādzīvo! Liene, paldies par to ko dari!

  • Liene Uresina
   Posted at 09:00h, 03 June Reply

   Cik brīnišķīga atziņa, noteikti pie tā turies!

 • Ilze
  Posted at 11:20h, 18 May Reply

  Labdien, 😊
  Paldies par uzmundrinošiem vārdiem un ieteikumiem, kas ikdienā, kā vāveres riteņa skriešanā, piemirstas. 😊

  • Liene Uresina
   Posted at 09:00h, 03 June Reply

   Prieks, ka noder!

 • Eva
  Posted at 12:32h, 18 May Reply

  Labdien,
  Paldies Liene par siem ieteikumiem.
  Sis ka neliels atgadinajums sev..

  • Liene Uresina
   Posted at 09:00h, 03 June Reply

   Jā, šos punktus ikdienas skrējienā vērts atcerēties! Priecājos, ka noder!

 • DIĀNA
  Posted at 12:45h, 18 May Reply

  Paldies par atgādinājumu, ikdienas trakajā skrējienā tas piemirstas !
  Forši palasīt jaukus uzmundrinājumus.! PALDIES! PALDIES !

  • Liene Uresina
   Posted at 09:01h, 03 June Reply

   Paldies Tev,Diāna!

 • Liene Zeimule
  Posted at 19:24h, 18 May Reply

  Šodien beidzot sapratu, ka daba ir mana lielā skolotāja, jo man bieži ir tā, ka vajag tieši tagad uz uzsitiena un ir reizes, kad nav. Es joprojām mācos būt pacietīga un ņemot vērā tavu analoğiju, Liene, par gurķiem… tu zini, ka viņi jau ir iesēti, jau ir izlīduši mazi stādiņi un tu zini, ka paši gurķi drīz būs. Nu neko citu nedari kā tikai priecājies, jo 100% zini, ka būs. Paldies!

  • Liene Uresina
   Posted at 09:01h, 03 June Reply

   Paldies, ka padalījies savās atziņās! Visums ir mūsos un zina kā mums vajag! :slightly_smiling_face:

 • Līga
  Posted at 20:39h, 18 May Reply

  Jā, paldies, Liene, par pašu svarīgāko: mīlēt sevi! Esmu izdāļājusi sevi un izšķidusi dāvātā mīlestībā citiem un tagad palikusi bez prieka. Tas nav forši.

  • Liene Uresina
   Posted at 09:01h, 03 June Reply

   Mīļā, noteikti parūpējies par sevi un noliec sevi kā prioritāti! Lai izdodās!

 • Edīte
  Posted at 06:19h, 20 May Reply

  Paldies par iedvesmojošiem vārdiem un atgādinājumu atgriezenisko saiti.
  Paldies.

  • Liene Uresina
   Posted at 09:01h, 03 June Reply

   Lai noder! :slightly_smiling_face:

Post A Comment