JAUNUMS! / Tagad pieejama arī mobilā aplikācija!

5 veiksmīgu cilvēku ieradumi | Liene Uresina
10788
post-template-default,single,single-post,postid-10788,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,columns-3,qode-child-theme-ver-1.0.1,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-4341

5 veiksmīgu cilvēku ieradumi

Vai Tu kādreiz aizdomājies, kā tas ir iespējams, ka, kamēr vieni jebkurā dzīves jomā kāpj uz pjedestāla, citi mūžīgi ķepurojās, kā vien māk, reizēm pat nesasniedzot savus mērķus? Atbilde ir vienkārša. Vaina ir viņu ieradumos.

Veiksmīgiem cilvēkiem ir veiksmīgi ieradumi.

Ko tas nozīmē?

Tā vietā, lai katru nedēļas nogali izklaidētos vai kārtējo reizi atliktu savus pienākumus, veiksmīgi cilvēki savu laiku tērē produktīvi, darot to, kas viņiem nāks tikai par labu.

Šeit ir 5 vienkārši, bet ļoti nozīmīgi ieradumi, ko veiksmīgi cilvēki piekopj ikdienā un kas noderēs arī Tavā ceļā uz panākumiem.

1. Viņi mostas agri

Pasaules veiksmīgākie cilvēki ir raduši mosties ap 5 no rīta, kas ir vismaz 3 stundas agrāk nekā parasti sākas darba diena. Viņi izmanto šo laiku, lai lasītu, meditētu, sportotu un veltītu laiku sev. Ir pierādīts, ka mēs esam produktīvāki tieši no rīta, nevis vakarā, līdz ar to, jo agrāk Tu piecelies, jo vairāk Tu vari paveikt jau pirms darba dienas sākuma.

2. Viņi sporto

Pētījumi liecina, ka vairāk nekā 70% no pasaules veiksmīgākajiem cilvēkiem atrod laiku, lai varētu nodarboties ar sportu katru dienu. Lai arī veiksmīgi cilvēki bieži vien ir ļoti aizņemti, viņi zina veselīga prāta un ķermeņa nozīmi. Regulāras fiziskas aktivitātes uztur Tavu ķermeni formā, kā arī trenē disciplīnu, kas palīdzēs sasniegt Tavus mērķus. Vēl jo vairāk, Tu vari izvēlēties sev patīkamāko sporta veidu – joga, skriešana, riteņbraukšana, komandu sports vai pat staigāšana – jo galvenā ideja ir izkustināt savu ķermeni un sakārtot prātu.

3. Viņi lasa katru dienu

Pasaules dižākie prāti ir kaislīgi lasītāji. Bils Geits, Vorens Bafets, Marks Zakerbergs, Elons Masks un citi pasaules līderi apgalvo, ka atvēl laiku lasīšanai katru dienu. Lasīšana paplašina mūsu redzesloku un izglīto mūs. Ja Tu neesi liels lasītājs, sāc ar vien pāris lapaspusēm dienā.

4. Viņi plāno savu laiku

Laiks ir mūsu vērtīgākais resurss. Veiksmīgi cilvēki zina, ka laiks nepaliek vairāk, tāpēc viņi to izmanto savā labā. Tas nozīmē, ka viņi izvērtē savas prioritātes. Ja tas netiek izdarīts, mēs mēdzam atstāt svarīgas lietas uz pēdējo brīdi vai arī aizpildīt savu laiku ar lietām, kas nav svarīgas. Veiksmīgi cilvēki plāno savu laiku gudri, tieši tāpēc viņiem izdodas apvienot kā darba pienākumus, tā arī ģimenes dzīvi.

5. Viņi meditē

Viens no veidiem, kā viņi cīnās ar stresu, ir meditējot kaut nedaudz katru dienu. Tas palīdz atbrīvot prātu no liekā, mazināt stresu un satraukumu, atjaunot enerģiju un reizēm pat radīt jaunas idejas. Daudzi veiksmīgi cilvēki, piemēram, Opra un Stīvs Džobss atzinuši, ka 20 minūšu meditācijai katru dienu var būt milzīga ietekme uz viņu dienu un koncentrēšanās spējām.

 

Atceries, ka tieši Tavi ieradumi nosaka, kas Tu esi un kādu dzīvi Tu dzīvo. Iespējams, lai kāptu pa karjeras kāpnēm, uzlabotu savas attiecības ar līdzcilvēkiem vai uzsāktu savu biznesu, Tev ir nepieciešams ieviest savos ikdienas paradumos pavisam nelielas izmaiņas. Sāc kaut ar mazumiņu un ej šo ceļu soli pa solim, līdz dzīvo savu sapņu dzīvi!

4 Comments
  • Līga
    Posted at 13:21h, 15 February Reply

    Ceļos es agri, to ieviesu jau sen, bet neprotu plānot savu laiku, iekļaujot sportam brīdi un lasīšanai. Meditēju agri no rīta ejot uz darbu, bet neregulāri.

    • Liene Uresina
      Posted at 08:28h, 16 February Reply

      Malacis, Līga, ka jau esi ieviesusi šos veselīgos ieradumus! Efektīvākai laika plānošanai, iespējams, Tev varētu noderēt šis raksts lieneuresina.com/bussiness/11-laika-planosanas-padomi-uznemejiem. Atceries – sāc ar mazumiņu – kaut vai 10 lapaspuses vai 20 minūtes fiziskas aktivitātes katru dienu. Neatlaidība Tevi novedīs un noturēs pie panākumiem!

  • Lana Pētersone
    Posted at 08:07h, 17 February Reply

    Sveika! Es apzinos, ka šie nelielie uzlabojumi spēj mainīt ikviena cilvēka dzīvi, bet, Liene, ko lai es daru!? Es nevaru piecelties agrāk! Esmu 10-tiem reižu mēģinājusi celties agrāk, bet man nesanāk- esmu hroniska guļava. Vai Tev ir ko ieteikt? Es apzinos, ka jautājums, visticamāk, ir par gribasspēku un motivāciju. BET… atrodoties gultā, es vienkārši nevaru pieņemt racionālu lēmumu un atspiežu n-tos modinātājus.

    • Liene Uresina
      Posted at 14:56h, 17 February Reply

      Lana, paldies Tev par jautājumu!
      Es piekrītu, celties agri patiešām var būt grūti, jo īpaši tumšajos ziemas rītos. Šeit pāris ieteikumi, kas Tev var noderēt:
      1. Iepriekšējā vakarā atrodi nākamās dienas apģērbu un noliec to redzamā vietā.
      2. Novieto modinātāju pēc iespējas tālāk (vēlams citā istabā), lai no rīta nekas cits neatliek kā izlīst no gultas un to izslēgt.
      3. Nenovērtē par zemu kvalitatīvu miegu! Dodies gulēt laicīgi (katram tas ir citādāk, bet man pietiek ar 7-8h miega, tāpēc dodos gulēt ap 22:00).
      4. Ejot gulēt uzliec nodomu, cikos Tu rīt modīsies.
      5. No rīta pieceļoties izdzer glāzi ūdens un izmazgā zobus, kas dos Tavam prātam signālu, ka esi pamodusies.
      6. Mazgājies aukstā dušā, lai pamodinātu savu ķermeni.
      Es ceru, ka šis Tev noderēs! 🙂

Post A Comment